Jobshadowing

Inspirujeme i v zahraničí

Ve dnech 11. - 14.6. navštívili naši základní školu v rámci projektu Erasmus+ dva pedagogové ze španělské základní školy. Tento projekt byl zacílen na využití moderních technologií ve výuce. V rámci náslechů jednotlivých vyučovacích hodin sledovali práci našich žáků s výukovými programy a využívání aplikací v edukačním procesu. Mohli se nejen inspirovat, ale také si jednotlivé činnosti vyzkoušet. Nyní už ví, jak připravit test v Socrativu, kvíz v Kahootu, využít ve výuce Green Screen, ale také jak si tvořit vlastní žákovské digitální portfolio a programovat roboty. Inspirací pro ně byla také interakce a koooperace  mezi žáky a učiteli. Ukázali jsme jim toho spoustu nejen ve škole, ale také jsme je provedli Ludgeřovicemi a okolím. Obdivovali rázovitost místního regionu a jeho odlišnost od kosmopolitního Madridu.

Věříme, že tato návštěva byla oboustranně obohacující a do budoucna třeba i přinese vzájemnou spolupráci mezi našimi školami.

Mgr. Lucie Fojtíková, Mgr. Miroslava Bartusková