Najdi si svou kešku!

Tak zněl oficiální název sportovně-orientační soutěže, kterou již potřetí uspořádala SPŠ stavební Opava.

Z naší školy se vypravily do opavských městských sadů dva týmy kluků z devátých ročníků. Soutěž byla inspirována celosvětově oblíbenou hrou geocaching, při které se hledají ukryté schránky neboli “kešky” s pomocí navigačních zařízení GPS. Žákům byla před startem zapůjčena zařízení GPS a vysvětlena práce s nimi. Obsahem soutěže bylo co nejrychleji oběhnout stanovenou trasu, posbírat všechny “kešky” a správně vyřešit dílčí úkoly. Žáci se tak seznámili s náplní práce geodeta - pracovali s mapou, propočítávali vzdálenosti v terénu, mohli si také “osahat” zeměměřičský teodolit. Před vyhlášením výsledků organizátoři ještě připravili klání v přetahované. Tu suverénně ovládl náš tým siláků z 9.A. Nakonec naši kluci nestanuli na stupních vítězů, ale i přes to si soutěž všichni užili.