Den bezpečnějšího internetu 2018

(Ne)bezpečnost sociálních sití!!!

Žáci naší školy budou v rámci informatiky vypracovávat prezentace v týdnu od 5. do 9. 2. 2018 a tím podpoříme celosvětovou kampaň SAFER INTERNET DAY 2018.

Den bezpečnějšího internetu si každoročně klade za cíl angažovat každého uživatele online prostředí k aktivitám směrujícím k lepšímu internetovému prostředí pro každého uživatele bez rozdílu věku. Témat v souvislosti s internetovou bezpečností je stále více ochranou osobního prostoru počínaje, přes generování digitální stopy až po hejtování, netiketu a zásady ohleduplnosti k ostatním uživatelům včetně sdílení a ochrany autorských a vlastnických práv. O technických aspektech bezpečnosti ani nemluvě.

Touto cestou se snažíme o to, aby naši žáci se naučili správně zacházet s moderními technologiemi.