Hygienická a organizační opatření

Důležitá hygienická a organizační opatření:

Hygienická a organizační opatření

• Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve všech prostorách ochranu úst a nosu (rouška, ústenka, šátek, …).
  • Při vstupu do budovy žáci použijí dezinfekci na ruce.
  • Přesuny tříd a skupin žáků, pohyb na chodbách, návštěva toalet či společných prostor budou organizované tak, aby byly minimalizovány kontakty jak mezi třídami-skupinami, tak jednotlivci včetně zaměstnanců školy.
  • Na WC chodí žáci pouze se souhlasem pedagogického pracovníka - jednotlivě. Pedagogický pracovník hlídá jejich návrat do třídy - na WC se žáci nemají shlukovat.
  • Při přesunech budou dodržovány odstupy nejméně 1,5 m.
  • Při vstupu do třídy každý žák používá dezinfekci na ruce. Doporučuje se i předchozí umytí rukou (důkladně 20 až 30 sekund vodou a tekutým mýdlem).
  • Žáci si po každém vzdělávacím bloku vydezinfikují nebo umyjí ruce ve své třídě.
  • Pedagogický pracovník zajistí pravidelné větrání vnitřních prostor v délce alespoň 5 minut během přestávek a zároveň jednou uprostřed každé vyučovací hodiny.

Podezření na možné příznaky COVID -19

• Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit!!!
  • Pokud žák vykáže během dne z některých možných příznaků COVID-19, bude umístěn do předem připravené samostatné místnosti a budou kontaktováni zákonní zástupci  s ohledem na okamžité vyzvednutí žáka. O podezření se informuje krajská hygienická stanice. Ostatní žáky pak budou umístěni do jiné místnosti nebo bude změněna aktivita na pobyt venku.

Rámcová pravidla pro poskytování školního stravování v zařízení školního stravování

• Před vstupem do jídelny si každý žák umyje ruce či použije dezinfekci na ruce.
  • Rouška se odkládá pouze při samotné konzumaci jídla a pití.

V Ludgeřovicích dne 26.11.2020

Mgr. Karel Moric,