Matematický projekt - Kruhy a kružnice kolem nás

Putování druhé - škola smyku - 15.4.2019

O tom, jaké kružnice dokáží vykouzlit kola aut, se přesvědčili žáci 7. ročníku. Během Školy smyku, kterou absolvovali profesionální hasiči se svými Tatrami a Mercedesy se snažili vyfotit auta projíždějící ztíženými podmínkami, zachytit stopy jejich pneumatik, měřili rozměry kol na jednotlivých autech, hledali kruhy a kružnice po celém areálu, obdivovali nejen umění řidičů, ale i speciální rampu a zázemí v Centru bezpečné jízdy. Díky doprovodu pana Jiřího Hanulíka jsme se bezpečně dostali až k autům během jejich tréninku. Atmosféru umocnily spuštěné sirény a blikající majáky hasičských aut. Děkujeme firmě Libros a panu Hanulíkovi za zajímavý zážitek.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek