U6

Dne 14.3.2018 se žáci osmých ročníků zúčastnili aktivní exkurze v Dolních Vítkovicích v areálu U6.

První skupina si vyzkoušela programování legorobotů. Se zájmem sledovali instruktáž a následně si robota postavili a začali programovat jeho aktivity. Všechny zadané programy žáci zvládli na jedničku a z výsledku byli opravdu nadšeni. Roboti prováděli předem zadané úkony, točili se, couvali, jezdili tam a zpátky - prostě paráda.

Druhá skupina si vyzkoušela LARP (z anglického Live Action Role Play) je druh rolové hry, ve které živí lidé hereckým způsobem ztvárňují činy svých postav. Naši žáci se ocitli ve vesmírné lodi HOLLY, která se měla z mise dostat zpět na Mars. Žáci řešili různé úlohy oprav lodi, bojovali s nestvůrou a celý průběh hry si vlastně vytvářeli svými činy sami. Vyráběli baterii, sháněli prvky periodické soustavy, opravovali štíty atd. a to vše za syčení umělé páry, blikání světel a tmy (špatně se fotilo, navíc kolem lítaly střely zbraní pasažérů lodi). Žáci se do hry krásně vžili a celou situaci porouchané lodi si užili.