V roli záchranáře aneb Den Země s bonusem

V pátek 22.4.2016 se 1.- 3.ročníky učili v rámci celotýdenního projektu v přírodě na Ostříži. Krom her, opékání a skupinových úkolů nás čekal překvapivý a zodpovědný úkol.

Děti našly dvě mláďata Puštíka obecného, asi vypadlé z hnízda. No přeci je nenecháme zahynout!

Společně s panem školníkem jsme obvolaly snad půl republiky, než se nám podařilo získat informace, co s našimi nalezenci. Dle instrukcí jsme puštíky naložili do krabice a školním autem odvezli do školy, kde získali azyl a velký obdiv. Po pár hodinách si je osobně vyzvedl pán ze Záchranné stanice dravých ptáků z Bartošovic u Nového Jičína.

Celé drama má šťastný konec. Malí puštíci již spokojeně bydlí v novém domově, kde o ně pečují, krmí je a záhy je budou připravovat na vypuštění do volné přírody. V červnu je máme v plánu navštívit :-).